Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zakręć się dla hospicjum

Caritas zaprasza młodzież do wsparcia darłowskiego hospicjum. Choć celem jest zbiórka funduszy, to według organizatorów akcji ważniejsze w niej jest przylgnięcie młodych do idei wolontaryjnej.

Z początkiem Wielkiego Postu ruszyła akcja "Zakręć się dla hospicjum", którą przeprowadzają wolontariusze szkolnych Caritasów.

Podejmowana od lat w szkołach i parafiach akcja charytatywna polega na zbieraniu zakrętek typu PET. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

Zachętą do efektywnego przeprowadzenia akcji jest konkurs rozpisany przez Caritas na największą ilość zakrętek. Jak informuje Kacper Banach, koordynator SKC, na zwycięskie koło Caritas czeka atrakcyjna nagroda - laptop.

- Czas Wielkiego Postu jest okazją do tego, by zmotywować nas do działania na rzecz drugiego człowieka. Dlatego rozpoczynamy naszą akcję, poprzez którą chcemy pomóc młodzieży dostrzec ludzi chorych, przebywających w naszym hospicjum - powiedział ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum w Darłowie.

Jak podkreślił, nie tyle sam wymiar materialny akcji jest pierwszorzędny, co przylgnięcie do idei wolontaryjnej. - Nasza akcja ma na celu integrację młodzieży ze środowiskiem hospicjum. Chodzi o zmianę myślenia, umiejętność postawienia się w sytuacji drugiej osoby - wyjaśnia. - Nawet sama pamięć o chorych, empatia skierowana w ich stronę, jest dla nich dużym umocnieniem w cierpieniu i nieraz samotności. Stąd tak prosty dar, jak zbiórka nakrętek ze względu na nich, nabiera dużo głębszego znaczenia.

Rozpoczęta w Środę Popielcową zbiórka potrwa do 1 maja. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Wolontariuszy SKC 15 czerwca 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama