Nowy numer 42/2019 Archiwum

Koła koronkowe

W rocznicę śmierci bł. ks. Michała Sopoćko, Apostoła Bożego Miłosierdzia, w Darłowie ruszyło pierwsze hospicyjne koło koronkowe.

Błogosławiony ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Faustyny Kowalskiej i Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, zmarł 15 lutego 1975 roku w Białymstoku. W 43. rocznicę jego śmierci w hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie zrodziła się nowa inicjatywa - koło koronkowe.

Koło koronkowe liczy 9 osób, które przez codzienną modlitwę zanurzają hospicjum, chorych i ich rodziny w Bożym Miłosierdziu. Każdy z członków grupy odmawia codziennie koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz jeden dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego, co miesiąc inny.

- Inicjatywie przyświecają słowa Pana Jezusa, który powiedział do św. Faustyny, a przez nią do nas: "Pozwól Mojemu miłosierdziu działać w Tobie" - wyjaśnia pomysłodawczyni kół koronkowych s. Nikodema Rewa ZsJM.

Siostra Nikodema przekonuje, że miłosierdzie wobec bliźnich można realizować na wiele sposobów - słowem, czynem i modlitwą. Namawia kolejne osoby, by dołączyły do inicjatywy i kontaktując się z koordynatorami akcji, tworzyli nowe koła, bez względu na to, czy mieszkają w pobliżu hospicjum czy nie.

Choć członkowie koła będą uczestniczyć w formacji duchowej, która będzie się odbywać raz w miesiącu w hospicjum, to ci, którzy ze względu na odległość nie mogliby na takie spotkanie dotrzeć, otrzymają materiały formacyjne inną drogą.

Osoby, które chciałyby dołączyć do koła koronkowego, mogą zgłosić się do s. Nikodemy Rewy, koordynatorki wolontariatu w darłowskim hospicjum, osobiście lub telefonicznie pod nr. 660 141 052.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL