Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Caritas to nie filantropia

Członkowie Parafialnych Zespołów Caritas przeżywają rekolekcje wielkopostne w duchu biblijnym. - Formacja jest czymś bardzo istotnym dla wszystkich działających w Caritas - mówi ks. Tomasz Roda.

W pierwszy weekend Wielkiego Postu w ośrodku Caritas w Ostrowcu k. Wałcza w rekolekcjach bierze udział prawie 70 osób.

Na kolejną turę, którą zaplanowano w Kołobrzegu, zapisało się ponad 100 członków PZC.

Caritas to nie filantropia   Ostrowiec, 16-18 lutego: Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas. ks. Tomasz Roda Rozważania rekolekcyjne prowadzi ks. prof. Janusz Lemański, biblista. Prowadzący mówi m.in. o obliczach miłosierdzia, które można odkryć na kartach Pisma Świętego.

- Formacja jest czymś bardzo istotnym dla wszystkich działających w Caritas. My nie uprawiamy bowiem filantropii. Nasze działanie jest czymś więcej. Przez to, co robimy, chcemy także dawać ludziom Boga. Nie da się tego czynić bez nieustannego poszukiwania źródła naszego działania, czyli właśnie relacji z Bogiem - mówił obecny na rekolekcjach ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Caritas to nie filantropia   Ostrowiec, 16-18 lutego: Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas. ks. Tomasz Roda

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL