Nowy numer 25/2021 Archiwum

Młockarnia wielkopostna

- Internet to współczesna agora. Gdyby św. Paweł dzisiaj żył, też miałby kanał na YouTubie - przekonuje ks. Marcin Gajowniczek i zaprasza do wspólnego wielkopostnego rozważania słowa Bożego w sieci.

Młockarnia bo… to miejsce oddzielania ziarna od plew.

- Internet to taka przestrzeń, w której zalewani jesteśmy rozmaitymi treściami, najczęściej - mało wartościowymi. Dlaczego więc nie zagospodarować jej do siania ziarna Dobrej Nowiny? - wyjaśnia ks. Marcin Gajowniczek, pomysłodawca internetowego projektu ewangelizacyjnego.

Młockarnia rusza od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu i zaprasza do spotkania ze słowem Bożym w niekonwencjonalnym otoczeniu. Pierwszy odcinek zabiera gości do… koszalińskiej Kawiarni z Duszą.

- W kawiarni, na przystanku, na rynku miejskim - nie trzeba warunków, żeby rozmawiać o słowie Bożym i zastanawiać się nad nim. Bo to nie kazanie, ale dzielenie się tym, co się usłyszało od Boga tu i teraz. Zależy nam na pokazaniu, że nie chodzi o zamykanie słowa Bożego w kościelnych murach i parafialnych salkach, bo ono ma być obecne w każdych okolicznościach naszego życia - mówi ks. Gajowniczek.

Kapelan więzienia w Czarnem co niedziela chce zapraszać internatów do wspólnej wędrówki po kartach Ewangelii i dzielić się z nimi swoimi przemyśleniami. W przedsięwzięciu wspomaga go koszaliński filmowiec Mirosław Filiczkowski.

- Żeby dzielić się słowem Bożym z innymi, muszę sam nim żyć, pozwolić, żeby we mnie pracowało. Te krótkie videokonferencje to efekt takich rozmyślań, które służą najpierw mojemu nawróceniu, a jeśli posłużą innym do spotkania z żywym słowem Boga, tym lepiej - mówi duszpasterz i zapowiada, że w kolejnych odcinkach pojawiać się będą również zaproszeni do rozmowy goście.

Odcinek na I Niedzielę Wielkiego Postu. MŁOCKARNIA

Młockarni można też szukać na Facebooku. Na fanpage`u projektu codziennie pojawiają się krótkie filmiki dotyczące dwóch wersetów z Pisma Świętego.

- To zaproszenie do rozważania i interakcji. Internauci mogą poprzez swoje komentarze włączać się w te rozważania, dokładać swoje spostrzeżenia i dzielić się tym, jak słowo Boże pracuje w ich życiu - zaprasza ks. Marcin Gajowniczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama