Nowy numer 42/2019 Archiwum

Złapać bluesa w WTZ-ach

25 niepełnosprawnych znalazło w Sycewicach swoją drugą rodzinę. Caritasowska placówka obchodzi pierwszą rocznicę powstania.

Najważniejsza jest radość z tego, że projekt, który jeszcze niedawno był tylko w marzeniach, stał się przestrzenią rozwoju dla osób, które po roku mówią: „To nasz dom, to nasza rodzina”. Spontanicznie dała temu wyraz jedna z podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Klaudia Malgrem, która z tymi słowami wskoczyła na scenę Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Tam 13 lutego obchodzono uroczyście rocznicę powstania placówki. Uroczystość zgromadziła nie tylko rodziny uczestników i kadrę, lecz również przedstawicieli Caritas, samorządu i organizacji społeczno-opiekuńczych. – Pamiętam, że gdy przejeżdżałem przez Sycewice, zobaczyłem przy plebanii budynek przeznaczony do wyburzenia. Wtedy powstała myśl, by wykorzystać go i dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych – przypominał ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji, podkreślając dobrą współpracę lokalnych władz i organizacji, które przyczyniły się do powstania ośrodka.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL