Nowy numer 34/2019 Archiwum

Współbrat to więcej niż kolega

O szczególnym wymiarze kapłańskiego braterstwa w rozmowie z ks. Wojciechem Parfianowiczem mówi ks. Christian Löhr, Generalny Rektor Instytutu Diecezjalnych Księży Szensztackich.

Ks. Wojciech Parfianowicz: To Księdza pierwszy pobyt w Polsce?

Ks. dr Christian Löhr: W Polsce – nie, ale w Koszalinie – tak.

Coś Księdza u nas zaskoczyło?

Tak. Sytuacja powołań. Spodziewałem się, że jest dużo lepsza. Widzę natomiast, że i u was odczuwa się skutki sekularyzacji społeczeństwa.

Porozmawiajmy jednak o tych, którzy już są kapłanami. Bywa, że i oni słabną, a nieraz nawet porzucają swoją posługę. Ksiądz stoi na czele instytutu, który daje możliwość przeżywania kapłaństwa diecezjalnego w sposób nietypowy.

Każdy z członków instytutu jest księdzem diecezjalnym, podlegającym normalnie swojemu biskupowi. Są wśród nas proboszczowie, profesorowie, także sami biskupi. Jednocześnie należymy do instytutu, który jest jedną z gałęzi Ruchu Szensztackiego. Staramy się żyć na co dzień tą duchowością, służąc także pozostałym członkom ruchu, na przykład rodzinom czy młodzieży.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL