Nowy numer 34/2019 Archiwum

Służyć, nie gwiazdorzyć

Po ulicach chodzą ze słuchawkami na uszach – muzyka jest ich światem. Może stać się nim też ta religijna, o ile ktoś ich w nią wprowadzi.

Wpilskiej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w ostatni weekend lutego odbyły się warsztaty muzyczne „Górna półka”, przygotowujące młodych do przewodzenia scholi podczas spotkań modlitewnych. W dwudniowym spotkaniu, które poprowadziła s. Joanna Hofman, uczennica Krzyża z Poznania, wzięło udział kilkanaście osób. Przyszli liderzy muzyczni nie tylko przygotowali repertuar na niedzielną Eucharystię oraz zbliżające się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży, ale uczyli się także animacji śpiewu w parafii: jak dobrać repertuar, jak rozśpiewać zespół, jak nim dyrygować. A przede wszystkim zrozumieć, po co to wszystko. – Dla mojego pokolenia muzyka jest czymś ważnym – twierdzi jedna z uczestniczek „Górnej półki”, Emilia Burzyńska. – Założenie słuchawek na uszy i przeniesienie się do innego świata jest relaksujące, pomaga oderwać się od zgiełku, ale też odkryć samego siebie, ponazywać to, co drzemie w nas gdzieś głęboko. Choć 18-latka nie stroni od popu, to według niej pieśni religijne pomagają znaleźć odpowiedź na te najtrudniejsze pytania. A jej takich, tuż przed maturą, nie brakuje. Ćwiczona dwa dni pieśń „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie” przełamuje lęk Emilii przez dorosłymi decyzjami.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL