Nowy numer 25/2021 Archiwum

24 godziny dla Pana

To odpowiedź na apel papieża Franciszka. Sprawdź, które kościoły naszej diecezji włączyły się w tę ogólnopolską inicjatywę.

Spowiednicy są wezwani do tego, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko, znakiem prymatu miłosierdzia -  ta zachęta papieża Franciszka z bulli „Misericordiae vultus” stała się zaczynem ogólnopolskiej inicjatywy, która odbywa się przed IV Niedzielą Wielkiego Postu.

Od piątku 9 marca od godz. 15 do soboty 10 marca do godz. 15 w wielu kościołach będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.

„24 godziny dla Pana” zaplanowano również w naszej diecezji.

W Koszalinie całodobowy dyżur w konfesjonale kapłani będą pełnić w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” rozpocznie się i zakończy Koroną do Bożego Miłosierdzia. Przez cały czas będzie trwać także adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

Z daru miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania będzie można także skorzystać przez całą dobę w Słupsku w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie dyżurować będą kapłani dekanatu Słupsk Zachód.  

- Można spojrzeć na tę inicjatywę, jak na okazję, z której skorzystał Nikodem, przychodząc do Pana Jezusa pod osłoną nocy. To zaproszenie dla tych, którzy może nie mają odwagi przyjść za dnia, a może potrzebują szczególnych okoliczności do spotkania z Jezusem Miłosiernym. Nie mam jeszcze takich doświadczeń, zobaczymy więc, jaki będzie odzew. Ale jeśli ma to pomóc choćby jednemu penitentowi, a może i dyżurującemu księdzu, to z pewnością warto podjąć taką inicjatywę - zauważa ks. Lucjan Huszczonek, proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbego i dziekan dekanatu Słupsk Zachód.

Również południe diecezji będzie dyżurować: przez całą dobę w kościele pw. św. Jana Bosko w Pile, zaś od godz. 15 do godz. 20 w piątek i od godz. 7.30 do godz. 15 w sobotę w kościele Mariackim w Jastrowiu. 

W Kołobrzegu akcję zaplanowano w bazylice od godz. 15 do godz. 22 w piątek i w kościele rektoralnym Domu Księży Emerytów od godz. 9 do godz. 15 w sobotę.

Także w Białogardzie odbędą się "24 godziny dla Pana". Z całodobowej posługi w konfesjonale będzie można skorzystać w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tu także do późnych godzin wieczornych w piątek i od rana w sobotę prowadzona będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobnie w Świdwinie, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy - od godz. 15 do godz. 21 w piątek i od godz. 7 do godz. 15 w sobotę. W Sławnie całodobowo dyzurować będą księża w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. 

Do inicjatywy włączają się również mniejsze miejscowości. W Gościnie w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli księża będą dyżurować w konfesjonale od godz. 15 do godz. 21 w piątek i od godz. 8 do godz. 15 w sobotę. , w Dzierżążnie Wielkim w kościele pw. MB Różańcowej od godz. 15 do godz. 21 w piątek i od godz. 10 do godz. 15 w sobotę zaś w Rzeczenicy w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja od godz. 15 do godz. 21 w piątek i od godz. 9 do godz. 15 w sobotę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama