Nowy numer 41/2019 Archiwum

Grajmy Panu na harfie

Pan Oleg jest jednym z niewielu w Polsce lutnikiem harf. Choć był kontrabasistą, dziś woli przywracać życie starym instrumentom. Pani Grażyna efekt jego pracy sprawdza jako muzyk – czy brzmi jak niebo i jak woda.

Muzyka nie poddaje się wymogowi ekspresowego stylu życia. Potrzebuje cierpliwości, poświęcenia. Jeśli nie przebiegasz codziennie palcami po czterech strunach szerokiego gryfu kontrabasu, to zapomnij o byciu kontrabasistą. – Instrument tego nie wybaczy – przyznaje Oleg Wayner, Rosjanin, od lat mieszkający w Polsce. Zapomniał o byciu kontrabasistą na dalekim Kaukazie, w Rostowie nad Donem, i osiadł w podkoszalińskim Konikowie, by reperować instrumenty tym, którzy zapomnieć o nich nie potrafią. Dziś jest wszechstronnym lutnikiem i jednym z niewielu w Polsce fachowcem od harf.. Jeszcze tęskni za kontrabasem. Śni mu się po nocach, że właśnie na nim grał. Teraz jednak jego ręce w innym celu unoszą pudła rezonansowe: by je sklejać, szlifować, cyklinować, lakierować. – Lubię to. Lubię naprawiać stare instrumenty. Czasem ktoś przywozi graty, które nadają się do wyrzucenia do pieca. I zdarza się, że ludzie wyrzucają. A mnie ciekawi, jak dać im nowe życie – mówi.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL