Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Nagrody ks. Domańskiego rozdane

Kołobrzeżanie Katarzyna i Jacek Pechmanowie odebrali nagrodę im. ks. Bolesława Domańskiego. Uroczystość odbyła się w studiu S1 Radia Szczecin.

Kapituła XXXIII edycji Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. ks. Bolesława Domańskiego doceniła wieloletnią działalność małżonków Katarzyny i Jacka Pechmanów zaangażowanych w kołobrzeskim Stowarzyszeniu Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Gala wręczenia nagród odbyła się 18 marca w Studiu Koncertowym S1 im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin.

Kołobrzeżanie zostali nagrodzeni za propagowanie kultury inspirowanej wartościami chrześcijańskimi oraz patriotycznymi. Są pomysłodawcami i organizatorami takich wydarzeń jak Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada", Festiwal "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego, Kołobrzeskie Dni z Rotmistrzem Witoldem Pileckim, Dni Katyńskie.

- Jestem naprawdę bardzo wzruszona i przejęta, że tą nagrodą zostaliśmy, ja i mój mąż, obdarowani - powiedziała Katarzyna Pechman, odebierając nagrodę w imieniu swoim i męża.

Na uroczystości obecny był również zasiadający w kapitule nagrody bp Paweł Cieślik.

Prócz kołobrzeżan nagrodę przyznano również gdańszczance Krystynie Holly - za formowanie młodego pokolenia w duchu Pięciu Prawd Polaków oraz dr. Krzysztofowi Szczurowi ze Szczecina - za wytrwałą służbę na rzecz pamięci o historii kresów wschodnich.

Więcej o pasji Katarzyny i Jacka Pechmanów i ich dzieleniu się z innymi miłością do ojczyzny i Kościoła można przeczytać w najbliższym 12. numerze papierowego wydania "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama