GN 29/2021 Archiwum

Patriotycznie i charytatywnie

W Filharmonii Koszalińskiej odbyła się konferencja prasowa nt. wsparcia budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

Jak podkreślił Wojciech Osuch z Fundacji Przymierze, budowa centrum nabiera szczególnego znaczenia w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 21 kwietnia o godz. 18 w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się Koncert Rzeczypospolitej Pieśni dla Góry Chełmskiej. To kolejne i nie ostatnie charytatywne wydarzenie kulturalne dedykowane budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. - Mamy nadzieję, że wpiszą się one na trwałe do kalendarza filharmonii - powiedział W. Osuch.

- Podczas koncertu chcemy promować wartości patriotyczne – powiedziała s. Paulina Kopacz, prezes Fundacji Przymierze. - Ale to zarazem koncert charytatywny dla Góry Chełmskiej. Ta inwestycja prowadzona i realizowana przez Szensztacki Instytut Sióstr Maryi jest podjęta i poszerzona o działania Fundacji Przymierze.

W wykonaniu Słupskiej Sinfonietty pod batutą Macieja Banachowskiego, chórów Fantazja i Kantele oraz solistów, będzie można usłyszeć m.in. pieśni patriotyczne takie, jak "Rota" czy "Warszawianka", jak również nieco lżejsze "Wojenko, wojenko" czy "Serce w plecaku".

Magdalena Muszyńska-Płaskowicz, która poprowadzi koncert, podkreśla że to wydarzenie muzyczne ma być okazją do przeżycia radości z odzyskanej niepodległości oraz przekonuje, że ze względu na zróżnicowany repertuar jest on świetną propozycją dla rodzin z dziećmi.

Dochód z koncertu, jak również charytatywne zbiórki do puszek prowadzone w jego trakcie wesprą budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, będącego na etapie stanu surowego otwartego. Obiekt będzie zawierał sale konferencyjne, aulę multimedialną, kaplicę, kawiarnię, biuro oraz Muzeum im. Św. Jana Pawła II.

Cegiełki - dostępne od tygodnia - w cenie 25 i 40 zł można nabyć w kasie filharmonii, na Górze Chełmskiej, w parafii pw. Ducha Świętego oraz w siedzibie sióstr szensztackich na ul. Zielonej. Ponadto na stronie Fundacji Przymierze dostępny jest odpowiedni numer konta bankowego.

Patronat honorowy nad koncertem objął bp Edward Dajczak. Patronat medialny sprawuje Gość Niedzielny.

Więcej o staraniach sióstr, by jak najszybciej wybudować Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne, można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama