Pielgrzymi "Wolni w Chrystusie"

Czas zaplanować wakacje. Pierwszą połowę sierpnia warto spędzić na pielgrzymim szlaku. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pomoże przygotować się duchowo nie tylko do spotkania z Królową Polski, ale także do świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

1 sierpnia pod hasłem "Wolni w Chrystusie" ruszy trzynastodniowa 36. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. To czas nie tylko pątniczego wysiłku, które niesie się Królowej Polski, ale też tworzenia wspólnoty i duchowego wzrastania.

Tegoroczne pielgrzymowanie - ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę - ma być zarazem formą dziękczynienia za wolność ojczyzny.

- Chcemy doświadczyć we wspólnej wędrówce, że dzięki wierze możemy zmierzać do wolności, a tę wolność w pełni daje nam Jezus Chrystus - powiedział ks. Marcin Kościński, dyrektor pielgrzymki dodając, że temat wolności i umiłowania ojczyzny będzie podjęty w nauczaniu podczas drogi.

Trasa ze Skrzatusza na Jasną Górę liczy 460 km, zaś dzienne etapy ok. 32 km. To dystans możliwy do pokonania dla każdego, także dla rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Pielgrzymów będzie zabezpieczać służba porządkowa i medyczna, ponadto na trasie dostępne będą sanitariaty. Do udziału zaproszeni są wszyscy, których nie dyskwalifikuje ogólny stan zdrowia; kwestia wieku nie gra roli.

Jak podkreśla dyrektor pielgrzymki, jest ona dobrą formą wakacji z Bogiem. - Pielgrzymka to także odpoczynek, czas dla Pana Boga i drugiego człowieka oraz sposób na zdystansowanie się od codzienności.

Co ważne, można się wybrać także na część trzynastodniowej trasy i pokonać pieszo wybrany odcinek. - Rozumiemy, że nie każdy dysponuje urlopem w takim wymiarze czasu, by przejść całą drogę. Dlatego zapraszamy chętnych, by dołączyli do nas nawet na 3-5 dni - proponuje ks. Kościński.

Chętni do udziału w pielgrzymce już mogą zgłaszać się do przewodników swoich grup.

Więcej informacji na stronie www.pielgrzymkikoszalin.pl oraz na FB: pieszakoszalinska, lub pod nr tel. 724 616 971.

Grupy:

1. Ks. Mateusz Chmielewski - dekanaty: Koszalin, Darłowo, Mielno, Polanów

2. Ks. Tomasz Zabielski - dekanaty: Kołobrzeg, Białogard, Gościno

3. Ks. Wiesław Hnatejko - dekanaty: Barwice, Drawsko Pomorskie, Świdwin, Połczyn Zdrój

4. Ks. Dariusz Więcek - dekanaty: Czarne, Miastko, Szczecinek, Bobolice

5. Ks. Łukasz Bikun - dekanaty: Słupsk Wschód, Słupsk Zachód, Ustka, Sławno

6. Ks. Krzysztof Juszczyk - dekanaty: Wałcz, Trzcianka, Mirosławiec

7. Ks. Rafał Dresler - dekanaty: Piła, Jastrowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..