Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kołobrzeg wiary

W Kołobrzegu powstał portal kolobrzegwiary.pl, który chce promować wydarzenia, twórczość i sylwetki ludzi związanych z miastem i Kościołem.

W niedzielę 15 kwietnia kołobrzeżanie otrzymali internetową platformę informacyjną, na której będą mogli prezentować swoje spojrzenie na wiarę. Pomysłodawcami portalu są osoby związane ze stowarzyszeniem Katolicka Inicjatywa Kulturalna. Witryna jest niekomercyjna, oparta na pracy wolontariuszy i pozbawiona reklam.

Inicjatywa zrodziła się w grudniu, początkowo miała przybrać formę gazety. Po namyśle i konsultacjach pomysłodawcy postawili na bardziej nowoczesną i szybszą formę kontaktu z odbiorcą, jaką daje internet.

- Według socjologicznych i wewnątrzkościelnych badań, Pomorze Zachodnie jest gdzieś blisko szarego końca Polski pod względem religijności, chrześcijańskich praktyk i wiary - powiedział współtwórca portalu Wojciech Czaplewski. - Z pokorą i nadzieją powołujemy do istnienia portal, którego zadaniem będzie dawanie świadectwa chrześcijańskiej nauce społecznej, chrześcijańskiej kulturze, chrześcijańskiemu życiu na kołobrzeskiej ziemi.

- Zauważyliśmy, że potrzebna jest silniejsza integracja wspólnoty ludzi związanych z Kościołem w naszym mieście - dodaje Jacek Pechman z portalu kolobrzegwiary.pl. - Zależy nam na lepszym i szybszym przepływie informacji pomiędzy parafiami, bo tego brakuje - ci, którzy realizują interesujące projekty w św. Wojciechu, nierzadko nic nie wiedzą o tym, co się dzieje w św. Marcinie.

Autorzy portalu to zaproszeni do współpracy felietoniści, dziennikarze, osoby zaangażowane w Kościele, duchowne i świeckie. Ideą witryny jest otwartość, stąd będą tu mieli szansę publikować wszyscy kołobrzeżanie, którzy zechcą podzielić się z innymi swoją twórczością, wspomnieniami z pielgrzymek, świadectwami wiary.

Prócz aktualności z życia kołobrzeskiego Kościoła na portalu będzie można znaleźć treści potraktowane z przymrużeniem oka, m.in. rysunki. Ponadto czytelnicy poznają sylwetki lokalnych pasjonatów oraz ludzi Kościoła związanych z miastem - księży i osoby konsekrowane.

Jeden z obszernych i stale rozbudowywanych działów poświęcony jest zmarłemu przed miesiącem ks. prał. Józefowi Słomskiemu, Honorowemu Obywatelowi Kołobrzegu, odnowicielowi kołobrzeskiej konkatedry.

Kołobrzeg wiary   Archiwum kolobrzegwiary.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama