Nowy numer 29/2021 Archiwum

Szturmujemy niebo!

Biskup Edward Dajczak prosi o modlitwę w intencji Filipa Gonciarka, harcerza, założyciela koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych.

- Kochani Bracia i Siostry, chciałbym Was prosić o wielki szturm do nieba w intencji zdrowia Filipa i o łaskę duchowego trwania przy naszym Panu dla niego. W takim momencie potrzeba, abyśmy byli razem na modlitwie! - zaapelował bp Edward Dajczak, prosząc o duchowe wsparcie dla Filipa Gonciarka, młodego diecezjanina, u którego nagle zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową monoblastyczną.

Szturmujemy niebo!   Podczas diecezjalnej pielgrzymki do Myśliborza Filip służył innym talentem logistycznym i muzycznym Karolina Pawłowska /Foto Gość Zawsze pełen energii i humoru, zawsze obecny tam, gdzie mógłby pomóc - czy to przy organizacji pielgrzymki czy podczas modlitwy. Młodzi diecezjanie znają go jako kwatermistrza Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej do Myśliborza, instruktora ZHR i założyciela koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych „Oratorium”. Koordynował akcję przygotowania tysięcy różańców, które zostały rozdane na spotkaniu młodych w Skrzatuszu. Filip jest także wiceprezesem diecezjalnego Stowarzyszenia „Vocatio Dei”, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, tegorocznym absolwentem i maturzystą Technikum Elektrycznego.

- Ze względu na konieczność dokonania przeszczepu i znalezienia dawcy szpiku dla Filipa wkrótce zostanie zorganizowany dzień dawcy szpiku. Tymczasem proszę wszystkich o gorliwą modlitwę za niego - prosi bp Dajczak.

Jutro, tj, 30 kwietnia, w intencji Filipa odprawione zostaną Msze św. w koszalińskich kościołach: pw. św. Józefa Rzemieślnika o godz. 17 i u oo. franciszkanów o godz. 18. 

O siły i znalezienie zgodnego dawcy będziemy się modlić także 3 maja o godz. 19 w kościele św. Józefa przy katedrze podczas Mszy św. w intencji tegorocznych maturzystów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama