Nowy numer 38/2021 Archiwum

W zdrowym ciele zdrowy duch

O tym zawołaniu przypomnieli sobie pielgrzymi rowerowi. W Ostrowcu koło Wałcza przygotowywali się kondycyjnie i duchowo do letnich pielgrzymek.

Zaprawę do pielgrzymki rowerowej rozpoczęli 100-kilometrowym objazdem po okolicy, podczas którego pokłonili się Skrzatuskiej Pani w jej diecezjalnym sanktuarium. Latem czeka ich udział w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, oraz w bardziej wymagającej podróży do Medjugorie.

Na siodełka wsiadło 23 cyklistów, dla których równie ważne jak kondycja jest odświeżenie kontaktów i wzbudzenie w sobie zdrowego ducha sportu. Polega on m.in. na tym, by złapać rytm uwzględniający każdego uczestnika, ponieważ - jak wyjaśnia kierownik diecezjalnej pielgrzymki rowerowej ks. Tomasz Roda - jedzie ona zawsze "pod najsłabszego".

Sobotni wieczór pielgrzymi spędzili na modlitwie oraz przy ognisku. W niedzielę uczestniczyli w Mszy św. - Już teraz rozpoczynamy formację, która nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: "Zanurzeni w Duchu Świętym". Chodzi o przygotowanie do pełniejszego przyjęcia darów Ducha Świętego - powiedział ks. Roda. - Akcent stawiamy na to, by odkrywać je nie w jakimś oderwaniu od rzeczywistości, ale w konkretnej relacji do drugiego człowieka, poprzez zaangażowanie na jego rzecz. Tę formację będziemy kontynuowali podczas pielgrzymki na Jasną Górę.

Wiosenny rowerowy dzień skupienia otworzył cykl spotkań, które - obok samego pielgrzymowania na dwóch kółkach - przygotują cyklistów do jubileuszowej X Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy w 2019 roku. - Widać, że Pan Bóg prowadzi to dzieło. Grono naszych pielgrzymów, którzy towarzyszyli nam przez te wszystkie lata, jest liczne - to prawie 500 osób. Warto o nich zadbać - przekonuje ks. Roda. - Chcemy im zaproponować stałą roczną formację: spotkania, rekolekcje adwentowe i wielkopostne, bal karnawałowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama