Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Promieniści" już wędrują

Pierwsi pątnicy VI Pielgrzymki Promienistej wyruszyli w poniedziałkowy poranek z Łubowa. 20-osobowa grupa dołączy nazajutrz do 70-osobowej grupy z Barwic.

Mieszkańcy Łubowa będą najdłużej, bo 4 dni, w drodze na Górę Chełmską, dokąd prowadzi VI Pielgrzymka Promienista. Wyruszyli już ostatniego dnia kwietnia, podczas gdy większość pielgrzymów startuje ze swoich parafii 1 maja.

Wszyscy spotkają się u stóp Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. 3 maja w Jej w sanktuarium powita ich bp Krzysztof Włodarczyk.

Mieszkańcy Łubowa pielgrzymkę rozpoczęli Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po niej 20 osób w koszulkach z logo pielgrzymki wyruszyło w pieszą wędrówkę do Barwic. Ten pierwszy etap przemierza razem z nimi ich proboszcz ks. Piotr Flis.

1 maja pielgrzymi z Łubowa połączą się z grupą z Barwic. Po Mszy św. o godz. 7.30 z kościoła pw. św. Stefana wyruszy łącznie ok. 90 osób trzydniową trasą: Barwice – Sulikowo – Krosino – Tychowo – Rosnowo – Manowo – Koszalin – Góra Chełmska.

"Promieniści" już wędrują   Na pierwszym etapie drogi parafianom z Łubowa towarzyszy proboszcz ks. Flis ks. Tomasz Tomaszewski Pielgrzymka piesza na Górę Chełmską ma już długą tradycję. Jako "Promienista", czyli wychodząca jednocześnie z kilku miejscowości, została zorganizowana po raz szósty. Jednak kolebką pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej jest Słupsk, skąd w tym roku grupa wyruszy już po raz 25.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama