Najmłodsi wypoczną z Caritas

Caritas diecezjalna zorganizuje wypoczynek wakacyjny dla 200 polskich i 50 białoruskich dzieci i młodzieży. Parafialne Caritas zaopiekują się latem ok. tysiącem osób.

Na horyzoncie widać efekt kampanii Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wpływy ze zbiórek, które udało się przeprowadzić przed Bożym Narodzeniem, pozwalają, by także w tym roku dzieci i młodzież z naszej diecezji spędziły atrakcyjne i bezpieczne wakacje w ramach akcji "Lato z Caritas".

Po raz kolejny odbędą się kolonie i obozy, zarówno na terenie diecezji, jak i w górach. Nowym projektem jest wakacyjny obóz zadaniowy dla wolontariuszy szkolnych kół Caritas. - To będzie dla nich okazja nie tylko do integracji ze środowiskiem osób, które angażują się w dzieła charytatywne, ale też rozwijania talentów w tej dziedzinie i odkrywania nowych sposobów niesienia pomocy - powiedział Mateusz Kaczmarek z centrali Caritas w Koszalinie.

Okazję do ciekawego spędzenia wakacji mają w ofercie również parafialne Caritas. - Od wielu miesięcy trwają przygotowywania do wyjazdów na wycieczki, obozy i kolonie. Niektóre zespoły Caritas proponują dzieciom wypoczynek na miejscu, w ramach półkolonii - opowiada M. Kaczmarek. - Rodzice przekonali się, że tę ofertę można obdarzyć zaufaniem i chętnie wysyłają dzieci na takie wyjazdy, jak również sami angażują się w pomoc w ich organizacji.

Ponadto w drugiej połowie czerwca diecezjalna Caritas ugości dzieci z białoruskich parafii. - Przygotowujemy kolonię dla 50 osób z Grodna. Przyjmiemy je w naszym nadmorskim ośrodku Aniołów Stróżów w Kołobrzegu - powiedział koordynator. Jak podkreśla, naszymi gośćmi będą dzieci z rodzin ubogich, toteż zachęca diecezjan do wsparcia ich dwutygodniowego wypoczynku. Osoby, które chciałyby to zrobić, proszone są o wpłatę na konto Caritas Koszalińsko-Kołobrzeskiej z dopiskiem: "Dzieci z Białorusi".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..