Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zmarł ks. Jan Cychowski

Proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku zmarł 11 maja wieczorem na plebanii. Od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową.

Zmarły kapłan urodził się w roku 1962. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. W Miastku duszpasterzował od roku 2011.

W maju ubiegłego roku przygotował jubileusz 100-lecia erygowania miasteckiej parafii.

Powiedział wtedy skromnie o sobie: - Uroczystości dają wytchnienie i radość, ale z drugiej strony każą zadawać pytania o przyszłość. Jak ta maszyna będzie pracować przez kolejny wiek? Ja jestem tylko malutką cząstką historii parafii. Każdy z moich poprzedników zostawił tu swój wyraźny ślad, zarówno w wymiarze zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Miało Miastko szczęście do wyjątkowych proboszczów. Ja nie mam ani talentu, ani zdolności, a Pan Bóg posłał mnie do tak zobowiązującej historią parafii, by realizować to, co oni zaczęli.

Więcej informacji o zmarłym kapłanie oraz o pogrzebie TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy