Nowy numer 20/2022 Archiwum

Przyjdź do Niego z kwiatami

Dom Miłosierdzia Bożego zaprasza koszalinian do uczczenia Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. 22 maja rozpocznie się tu nowenna do Najświętszego Sakramentu, a kaplica wypełni się kwiatami.

Dom Miłosierdzia po raz kolejny przygotowuje się do obchodów Bożego Ciała nie tylko poprzez modlitwę, ale też estetycznie - mieszkańcy chcą zasypać Jezusa Eucharystycznego modlitwą i kwiatami. Do tego gestu zapraszają także koszalinian.

9 dni przed uroczystością o godz. 20 rozpocznie się nowenna do Najświętszego Sakramentu (wcześniej, w dni powszednie będzie odprawiona Msza św. o godz. 19).

Sama zaś kaplica z dnia na dzień coraz bardziej będzie wypełniała się kwieciem, by u szczytu świętowania Najświętszy Sakrament otoczył barwny i pachnący dywan z kwiatów.

- W tym czasie przygotowań chcemy dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas i w ogóle w Kościele – wyjaśnia ks. Radosław Siwiński, dyrektor DMB. - Zdajemy sobie bowiem sprawę, że całe dzieło Domu Miłosierdzia, sytuacje ludzi, którzy tu wychodzą na prostą, zawdzięczamy Jezusowi obecnemu tu dniem i nocą w Eucharystii.

Ta inicjatywa to efekt dojrzewania wspólnoty coraz mocniej odkrywającej powierzony jej dar pobożności eucharystycznej. Dlatego jej członkowie pragną, by było to w jej kalendarzu - obok obchodów Święta Bożego Miłosierdzia – drugie centralne wydarzenie w ciągu roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama