Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dziecko w oknie życia w Koszalinie

Alarm zadzwonił 2 czerwca o 18.43. Siostry z Domu Samotnej Matki zobaczyły w oknie dziewczynkę. To już drugie dziecko w koszalińskim oknie życia.

Na alarm, który rozległ się w koszalińskim DSM, zareagowała jako pierwsza Agnieszka Jokiel.

- Poszłam do okna i zobaczyłam leżącą w nim dziewczynkę. Widać było, że dopiero co się urodziła. Owinięta była pępowiną. Zgodnie z procedurami, natychmiast zadzwoniłyśmy po pogotowie i policję. Dziecko zostało już od nas odebrane - mówi A. Jokiel. - Jesteśmy w domu bardzo poruszone. Ja szczególnie, ponieważ to mój pierwszy dzień pracy tutaj.

Siostra Barbara Wilkowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, kierowniczka DSM, nie kryje radości z faktu, że po raz kolejny udało się ocalić ludzkie życie. Wyraźnie poruszona opowiada o swojej reakcji na płaczące w oknie życia dziecko: - Piękna dziewczynka. Powiedziałam jej wiele razy że ją kocham, że jest chciana i potrzebna. Ona tego nie rozumie, ale jestem przekonana, że jakoś to do niej dociera.

- Po raz kolejny okazuje się, że okno jest potrzebne. To przestrzeń ratująca życie. Pamiętajmy, że kobieta, która zostawiła swoje dziecko, ma ciągle możliwość odzyskania go. Modlimy się za tę mamę, żeby w swoim dramacie mogła zreflektować się i przyjąć dziecko - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, która jest organem prowadzącym Dom Samotnej Matki w Koszalinie.

Pierwsze dziecko w koszalińskim oknie życia znaleziono 3 stycznia 2016 roku. O tamtym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Okna życia w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej znajdują się jeszcze w Słupsku i w Szczecinku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama