Sprawni na planie

Rozstrzygnięto konkurs filmowo-fotograficzny Caritas „Jeden dzień z życia warsztatów w obiektywie”. Twórcy wykazali się zmysłem obserwatorskim, i umiejętnością uchwycenia ciepłego klimatu miejsca i piękna bohaterów.

Jak ocenia Małgorzata Oszmiańska, kierownik warsztatów, niełatwy temat wzbudził wiele emocji. - Nadesłanych zostało 21 prac z różnych stron Polski. W komisji konkursowej zasiedli instruktorzy do spraw filmu, dokumentacji filmowej, fotografii i reportażu ze Słupska - powiedziała pani kierownik.

Jurorzy wysoko ocenili prace, w których widoczne było zaangażowanie niepełnosprawnych twórców, i w których podopieczni warsztatów zaproszeni zostali do samodzielnej wypowiedzi.

- Nagrodzone utwory wyróżniały się ciekawą formą, a ich autorzy znaleźli oryginalny pomysł na ujęcie tematu - wyjaśnia Małgorzata Oszmiańska. - Nie mniej ważna była wartość stricte filmowa, czyli takie elementy jak ruch kamery, różne plany filmowe, pomysłowe ujęcia i przemyślane zabiegi montażowe.

Mistrzami obiektywu zostali podopieczni WTZ w Leżajsku (Caritas Archidiecezji Przemyskiej). 2. miejsce zdobył Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi (Caritas Archidiecezji Katowickiej), zaś 3. - WTZ w Siedlcach (Caritas Diecezji Siedleckiej).

Przyznano również wyróżnienia za zdjęcia, których twórcy wykazali się zmysłem obserwatorskim, i umiejętnością uchwycenia ciepłego klimatu miejsca i piękna bohaterów. Otrzymały je WTZ w Spytkowicach, Bielicach i Lubiatowie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 czerwca w Sycewicach.

- Mamy nadzieję, że za rok znów spróbujemy naszych sił w jeszcze większym gronie uczestników - podsumowała pierwszy tak szeroko zakrojony konkurs w swojej placówce M. Oszmiańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..