Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Wizyta ekipy "Go4Peace"

Przemalują pokój, zmontują meble, pobawią się z dziećmi. W ten sposób europejska młodzież pozna latem Koszalin.

W Koszalinie gościła ekipa „Go4Peace” - międzynarodowego projektu gromadzącego młodzież wokół idei braterstwa i pokoju. Celem spotkania było ustalenie zasad tegorocznego letniego obozu w Koszalinie.

- Delegacja z Niemiec pomaga nam w organizacji „Go4Peace” w Koszalinie - powiedział Mateusz Kaczmarek z Caritas diecezji. - Przez kilka dni ustalaliśmy harmonogram spotkania, a także zaangażowanie młodych wolontariuszy m.in. na rzecz placówek Caritas.

Jak informuje Paulina Kaźmierczak, rzecznik CDKK, podczas 10-dniowego pobytu młodych z różnych krajów w Koszalinie, który rozpocznie się 10 sierpnia, 5 dni będzie poświęconych spotkaniom warsztatowym w różnych koszalińskich instytucjach i wśród ludzi potrzebujących. Z 34 takich warsztatów cztery będą skierowane do podopiecznych Caritas.

- Młodzi spędzą jeden dzień w Domu Samotnej Matki, by poznać ten dom i spędzić czas z jego mieszkańcami - wyjaśnia Paulina Kaźmierczak. - Na 5 dni wolontariusze trafią do koszalińskiej świetlicy Caritas dla dzieci, gdzie będą trwały półkolonie. Pomogą także wyremontować dom ubogiej rodzinie oraz przeprowadzą wymianę i montaż umeblowania w Centrum Kryzysowym dla Kobiet.

- Jesteśmy pełni zapału do pracy, dobrej energii oraz przekonani, że we wszystkim, co robimy, widoczne jest dzieło Pana Boga - podsumował wizytę gości z Niemiec Mateusz Kaczmarek.

„Go4Peace” to międzynarodowy projekt, który powstał ponad 20 lat temu. Zainicjował go niemiecki ksiądz Meinolf Wacker z archidiecezji Paderborn - razem z młodzieżą zaczął odwiedzać tereny objęte wojną, by pomagać w odbudowaniu wzajemnego zaufania.

Przez kolejne lata młodzież całej Europy uczy się w różnych miejscach Europy przeżywać swoją wiarę oraz wyrażać ją poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku krajem, który poznają, jest Polska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama