Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dyrektorzy Caritas w Koszalinie

Szefowie niemal wszystkich oddziałów diecezjalnych Caritas z całej Polski spotkali się, aby rozmawiać o sprawach związanych z działalnością tej jednej z największych organizacji charytatywnych w kraju.

Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych, które będzie trwało do czwartku 14 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, ma na celu wymianę doświadczeń i omówienie bieżących problemów, z którymi mają do czynienia pracownicy i wolontariusze.

W czasie obrad zostaną podsumowane sztandarowe projekty Caritas, jak np. "Tornister pełen uśmiechów", "Tak pomagam", czy "Rodzina Rodzinie", czyli akcja dla poszkodowanych z powodu wojny w Syrii oraz wiele innych. Omówiona zostanie także akcja pomocy związana z zeszłorocznymi tragicznymi w skutkach wichurami w Borach Tucholskich.

Uczestnicy spotkania będą też rozmawiać o wolontariacie, o konkursie "100 na 100", czyli sto projektów Caritas na stulecie niepodległości Polski oraz o wrześniowej gali Ubi Caritas. Jest to inicjatywa ekumeniczna prowadzona wraz z prawosławną organizacją Eleos i ewangelicką Diakonią. Na gali nagrody otrzymują osoby i organizacje odznaczające się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność charytatywną.

Podsumują działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej, kwietniową pielgrzymkę Caritas do Łagiewnik, wezmą udział w panelu na temat działań promocji i komunikacji Caritas.

W ramach spotkania w Koszalinie dyrektorzy Caritas wyruszą w rejs z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm. Obrady będą trwały także na pokładzie statku.

W spotkaniu bierze udział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska oraz bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

Z uczestnikami zgromadzenia spotka się także biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama