Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dyrektorzy Caritas w Koszalinie

Szefowie niemal wszystkich oddziałów diecezjalnych Caritas z całej Polski spotkali się, aby rozmawiać o sprawach związanych z działalnością tej jednej z największych organizacji charytatywnych w kraju.

Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych, które będzie trwało do czwartku 14 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, ma na celu wymianę doświadczeń i omówienie bieżących problemów, z którymi mają do czynienia pracownicy i wolontariusze.

W czasie obrad zostaną podsumowane sztandarowe projekty Caritas, jak np. "Tornister pełen uśmiechów", "Tak pomagam", czy "Rodzina Rodzinie", czyli akcja dla poszkodowanych z powodu wojny w Syrii oraz wiele innych. Omówiona zostanie także akcja pomocy związana z zeszłorocznymi tragicznymi w skutkach wichurami w Borach Tucholskich.

Uczestnicy spotkania będą też rozmawiać o wolontariacie, o konkursie "100 na 100", czyli sto projektów Caritas na stulecie niepodległości Polski oraz o wrześniowej gali Ubi Caritas. Jest to inicjatywa ekumeniczna prowadzona wraz z prawosławną organizacją Eleos i ewangelicką Diakonią. Na gali nagrody otrzymują osoby i organizacje odznaczające się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność charytatywną.

Podsumują działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej, kwietniową pielgrzymkę Caritas do Łagiewnik, wezmą udział w panelu na temat działań promocji i komunikacji Caritas.

W ramach spotkania w Koszalinie dyrektorzy Caritas wyruszą w rejs z Kołobrzegu na duńską wyspę Bornholm. Obrady będą trwały także na pokładzie statku.

W spotkaniu bierze udział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska oraz bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

Z uczestnikami zgromadzenia spotka się także biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL