Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Na spotkaniu dyrektorów Caritas diecezjalnych w Koszalinie po raz pierwszy zostały zaprezentowane tegoroczne świece, które trafią na stoły wigilijne.

W tej chwili trwa produkcja świec, których, jak podaje ogólnopolska centrala Caritas, będzie ok. 2 milionów.

Warto podkreślić, że świece wykonywane są przez spółdzielnie środowiskowe, w których zatrudnione są osoby niepełnosprawne. Projekt stwarza im szansę aktywizacji zawodowej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane w roku 1994. Pomysłodawcą akcji jest ks. Marian Subocz, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, wieloletni dyrektor Caritas Polska.

Od 2000 roku akcja organizowana jest wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.

Środki pozyskane ze sprzedaży świec przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, wparcie medyczne oraz pomoc edukacyjną.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom   Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2018 ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL