Nowy numer 42/2019 Archiwum

Złów i wypuść

Uczestnicy I Integracyjnych Zawodów Wędkarskich osób niepełnosprawnych w Szczecinku złowili 200 ryb. Wystarczyła im satysfakcja wędkarza - ryby z powrotem wypuszczono do jeziora Trzesiecko.

16 czerwca w ramach drugiej edycji Spinningowych Zawodów z Łodzi Osób Niepełnosprawnych na jeziorze Trzesiecko odbyły się I Integracyjne Zawody Wędkarskie dla dzieci. Wzięli w nich wzięli uczniowie szczecineckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy.

Młodzi wędkarze łowili z pomostu przy Stanicy Wędkarskiej. Ich opiekunami byli wędkarze z sekcji „Catch&Release” działającej przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Z uznaniem o osiągnięciach niepełnosprawnych uczniów wypowiada się sędzia główny dziecięcych połowów, Jarosław Dywizjusz z sekcji „Catch&Release”. - Młodzi adepci wędkarstwa łowili pod czujnym okiem chłopaków z naszej grupy. Łącznie złowili równo 200 ryb: uklei, płoci, okoni, leszczy - wymienił.

Ryby wróciły do swego naturalnego środowiska, ponieważ rywalizacja rozgrywała się zgodnie z zasadą „catch & release”.

Catch & release (złap i wypuść) jest techniką praktykowaną w ramach rybołówstwa rekreacyjnego jako technika ochrony ryb. Po złapaniu na wędkę, ryby są odczepiane i wypuszczane do wody. Korzystanie z bezzadziorowych haczyków umożliwia uwolnienie ryby bez wyjmowania jej z wody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL