Nowy numer 41/2019 Archiwum

Walczą dla Izy Karpy

Nauczycielka koszalińskiej Szkoły Katolickiej potrzebuje pomocy medycznej. Kiedy pojawiło się światełko w tunelu, z akcją zbiórki funduszy na kosztowny zabieg pospieszyli rodzice jej wychowanków i znajomi.

Izabela Karpa jest nauczycielką, wychowawczynią i katechetką w koszalińskiej Szkole Katolickiej. Ma dwoje dzieci (18 i 11 lat) i wielu oddanych jej uczniów. Jej pedagogiczny kunszt cenią rodzice wychowanków.

Wieść o progresji guza mózgu u p. Izabeli, którego rozwój przed laty udało się powstrzymać, zmobilizowała rodziców jej uczniów z klasy II A ze Szkoły Katolickiej w Koszalinie.

Wsparci przez Fundację Pokoloruj Świat rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na powtórny zabieg ratujący jej życie. Przygotowują także charytatywny koncert oraz festyn.

Festyn odbędzie się 14 lipca na boisku przy Katolickiej Szkole Podstawowej (szczegółowe informacje na plakacie). Natomiast 17 i 19 sierpnia w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się koncert pt. "Życie", w którym wystąpi mezzosopranistka Izabela Kopeć wraz z muzykami filharmonii (cegiełki w cenach 100 i 80 zł można nabyć w kasie filharmonii lub sklepie Muzycznym Gram przy ul. Kopernika 25). Nr konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie p. Izabeli dostępny jest na stronie Fundacji Pokoloruj Świat.

Z guzem podstawy czaszki pani Izabela zmaga się od 2012 roku. Ze względu na jego umiejscowienie lekarze nie podjęli się operacji - według prognoz zbyt ryzykownej dla zdrowia i życia. Po licznych badaniach i konsultacjach w Polsce i za granicą najmniej inwazyjną metodą neurochirurgiczną okazał się zabieg embolizacji, czyli odcięcia dopływu krwi do guza. Międzynarodowy Instytut Nauk Neurologicznych w Hanowerze przeprowadził go w 2013 roku i choć okazał się on skuteczny i doprowadził do zmniejszenia guza, obecnie należy go powtórzyć. Koszt zabiegu, który powinien być wykonany jak najszybciej, to 30 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL