Nowy numer 37/2021 Archiwum

Walczą dla Izy Karpy

Nauczycielka koszalińskiej Szkoły Katolickiej potrzebuje pomocy medycznej. Kiedy pojawiło się światełko w tunelu, z akcją zbiórki funduszy na kosztowny zabieg pospieszyli rodzice jej wychowanków i znajomi.

Izabela Karpa jest nauczycielką, wychowawczynią i katechetką w koszalińskiej Szkole Katolickiej. Ma dwoje dzieci (18 i 11 lat) i wielu oddanych jej uczniów. Jej pedagogiczny kunszt cenią rodzice wychowanków.

Wieść o progresji guza mózgu u p. Izabeli, którego rozwój przed laty udało się powstrzymać, zmobilizowała rodziców jej uczniów z klasy II A ze Szkoły Katolickiej w Koszalinie.

Wsparci przez Fundację Pokoloruj Świat rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na powtórny zabieg ratujący jej życie. Przygotowują także charytatywny koncert oraz festyn.

Festyn odbędzie się 14 lipca na boisku przy Katolickiej Szkole Podstawowej (szczegółowe informacje na plakacie). Natomiast 17 i 19 sierpnia w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się koncert pt. "Życie", w którym wystąpi mezzosopranistka Izabela Kopeć wraz z muzykami filharmonii (cegiełki w cenach 100 i 80 zł można nabyć w kasie filharmonii lub sklepie Muzycznym Gram przy ul. Kopernika 25). Nr konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie p. Izabeli dostępny jest na stronie Fundacji Pokoloruj Świat.

Z guzem podstawy czaszki pani Izabela zmaga się od 2012 roku. Ze względu na jego umiejscowienie lekarze nie podjęli się operacji - według prognoz zbyt ryzykownej dla zdrowia i życia. Po licznych badaniach i konsultacjach w Polsce i za granicą najmniej inwazyjną metodą neurochirurgiczną okazał się zabieg embolizacji, czyli odcięcia dopływu krwi do guza. Międzynarodowy Instytut Nauk Neurologicznych w Hanowerze przeprowadził go w 2013 roku i choć okazał się on skuteczny i doprowadził do zmniejszenia guza, obecnie należy go powtórzyć. Koszt zabiegu, który powinien być wykonany jak najszybciej, to 30 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama