Nowy numer 46/2019 Archiwum

Hospicjum w Szczecinku już działa

Udało się podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu do placówki trafiają już pierwsi mieszkańcy.

Kontrakt z NFZ dotyczy 10 miejsc w placówce. Pozostałych 5 będzie funkcjonowało na zasadzie komercyjnej.

- W tym, co się dzieje, widzimy działanie Opatrzności. 1 lipca 2011 roku na plac budowy wjechały pierwsze maszyny. 1 lipca 2018 roku w hospicjum pojawił się pierwszy mieszkaniec - mówi ks. Marek Kowalewski, proboszcz szczecineckiej parafii pw. św. Franciszka i prezes fundacji, która prowadzi hospicjum.

2 lipca do placówki zgłosiły się kolejne 2 osoby. Ks. Kowalewski ma nadzieje, że niebawem chorym będą służyć wszystkie dostępne miejsca.

Kapłan celowo, jak podkreśla, unika słowa "pacjent", mówiąc o osobach przybyłych do placówki. Celem hospicjum jest bowiem m.in. stworzenie w nim domowej atmosfery.

Nowe hospicjum stacjonarne w Szczecinku, które mieści się obok kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu, pobłogosławił 11 lutego 2018 roku bp Edward Dajczak. O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama