Nowy numer 42/2019 Archiwum

Popołudnie w rodzinnym gronie

W koszalińskim Centrum Kryzysowym dla Kobiet realizowany jest projekt pn. "Spotkania rodzinne". Jego ideą jest przyjęcie przez rodzinę na jedno popołudnie mieszkanki CK razem z jej dziećmi.

Z takiego zaproszenia skorzystała jedna z mam wraz z dziećmi. Maluchy polubiły szczególnie gospodarza domu, z którym karmiły rybki, podlewały ogród i przysłuchiwały się jego opowieściom. – Był to niezwykły czas spędzony w rodzinnej atmosferze, na rozmowach dotyczących codziennego życia i rozwiązywaniu problemów, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach – podsumowuje Dominika Lisiecka z CK.

Koordynatorka przekonuje, że chodzi o coś więcej niż przyjemne spędzenie popołudnia. – Osoby zaproszone zwykle bacznie obserwują, jak wygląda właściwie funkcjonująca rodzina. W ten sposób zdobywają bazę do budowania w przyszłości swojej własnej, w oderwaniu od patologicznych schematów – wyjaśnia.

Z doświadczenia CK wynika, że tego typu spotkania nie kończą się na jednorazowej gościnie. – Bywa, że są kontynuowane w przyszłości, co pozwala na nawiązanie bliższych relacji kobiety z daną rodziną. Zaś po opuszczeniu Centrum Kryzysowego może ona liczyć na wsparcie tej rodziny w trudnych sytuacjach – tłumaczy D. Lisiecka.

Rodziny, które chciałyby zaprosić do swojego domu mieszkankę Centrum Kryzysowego, proszone są o kontakt z placówką (tel. 94/342 30 05, e-mail: centrum.kryzysowe.koszalin@caritas.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL