Nowy numer 28/2018 Archiwum

Oddech w środku lata

Piękne głosy, wspaniali instrumentaliści i międzynarodowy poziom – to przepis na festiwalowy sukces. Koncerty w bazylice zainaugurowały Poznańskie Słowiki.

Kołobrzeski festiwal „Muzyka w katedrze” osiągnął pełnoletniość. Odbywające się w pełni lata koncerty muzyki klasycznej przyciągają do wiekowej bazyliki nie tylko miejscowych melomanów, ale także wypoczywających w kurorcie turystów. To zasługa walorów artystycznych i wysokiego poziomu, o który dba Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. – To festiwal posiadający swoją tradycję i wierną publiczność, która wie, że może liczyć na piękne głosy i wspaniałych artystów. Kluczem doboru repertuaru jest muzyka pasująca do wspaniałego wnętrza bazyliki, a zarazem dająca wytchnienie od letnich upałów i zgiełku kurortu – tłumaczy Przemysław Kieliszewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Dostępne jest 42% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma