Nowy numer 28/2018 Archiwum

...a wasze groby zaorzemy

– Wydawało się, że mordercy stworzyli skuteczny mechanizm zacierania śladów, ale niezłomni powracają, a my mówimy: „Pamiętamy, co zrobiliście dla Polski, co zrobiliście dla nas” – mówił prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej uczestniczył w Darłówku w odsłonięciu i poświęceniu tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni komunistycznych. Uroczystość, nad którą w stulecie niepodległości patronat objął prezydent Andrzej Duda, zgromadziła przy kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego mieszkańców i turystów. – Podjęli walkę z systemem komunistycznym, choć mieli świadomość, że wygrać jej nie mogą. Wytrwali w niej do końca, do chwili, gdy ginęli na polu walki albo kat strzelał im w potylicę w kazamatach UB i Informacji Wojskowej – mówił prof. Szwagrzyk.

Dostępne jest 37% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma