Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ubierz się w książkę

Po co książce okładka? Żeby zachęcić - do wzięcia w dłonie, a potem do przejrzenia zawartości. Bibliotekarze z Redzikowa zorganizowali konkurs sleeveface.

Czytelnicy ze Słupska i okolic sfotografowali się ze swoimi ulubionymi książkami, a właściwie ich okładkami, stając się dla nich tłem. Konkurs sleeveface zaproponowali bibliotekarze z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Redzikowie.

Jak wyjaśnia organizator konkursu Kacper Zielonka, ideę sleeveface wymyślili przed dwunastu laty amerykańscy fani muzyki, którzy fotografowali się z okładkami płyt winylowych, w ten sposób wcielając się w rolę idoli. - W Polsce od dwóch lat ten pomysł podjęły biblioteki. Czytelnicy fotografują się jako tło nie tylko twarzy z okładki książki, ale też wykorzystując inne części ciała - wyjaśnia bibliotekarz.

Choć konkurs nie cieszył się dużym zainteresowaniem, jest to dopiero początek działań placówki kulturalnej w gminie Słupsk. - Jesteśmy w nowym obiekcie biblioteki, o którym mało osób wie, funkcjonujemy dopiero od czerwca i to jest pomysł na promocję naszej placówki i czytelnictwa w ogóle - dodaje K. Zielonka. - Myślę, że to dobra inicjatywa na początek działalności.

Ubierz się w książkę   Pierwsze miejsce wśród głosujących zdobyła fotografia z książką autorstwa Katarzyny Bondy. Natomiast tę fotografię nagrodzili bibliotekarze z Redzikowa Justyna Zawadzka-Rudnik Bibliotekarze chcą pokazać, że do książki nie trzeba podchodzić wyłącznie na poważnie, ale że można się nią także bawić. - Czytanie książek nie jest nudne, a taka zabawa może kogoś zachęcić do wzięcia książki do rąk - powiedział K. Zielonka. - Chcemy poruszyć i zintegrować nasze środowisko, zaproponować działania związane nie tylko z czytelnictwem. Dysponujemy wieloma salami, nasz ośrodek jest zaprojektowany modułowo. Mamy nadzieję, że z czasem nasi czytelnicy będą zgłaszać swoje pomysły, które uda się zrealizować.

W bibliotece w Redzikowie organizowane są także inne akcje wakacyjne. W najbliższą sobotę 14 lipca odbędzie się tu Bajkowisko - bajki, m.in. "Kubusia Puchatka" będzie czytał Maciej Gierłowski, aktor Teatru Lalki Tęcza.

Bibliotekarze zapraszają także na cykl Kreatywne Lądowisko. Najbliższa edycja - zawierająca warsztaty techniczne z zakresu robotyki, druku 3D, projektowania instalacji przestrzennych - odbędzie się od 24 do 27 lipca. Natomiast w sobotę 21 lipca na placu przed biblioteką zagości gminny targ rozmaitości - okazja dla mieszkańców z okolicy do wystawienia przedmiotów na sprzedaż i integracji w rodzinnej atmosferze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL