Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Słupska chusta

Siąpi deszcz, na słońce trzeba poczekać. Warto to zrobić ciekawie, w grupie i poza domem. Do działań kulturalnych w centrum miasta zaprasza słupska Strefa Kultury.

W pawilonie słupskiej Strefy Kultury ustawionym na Starym Rynku w Słupsku 13 lipca około dwadzieściorga dzieci wzięło udział w warsztatach "Słupska chusta", opartych na słupskiej szkole haftu, czyli uproszczonej wersji haftu kaszubskiego.

Jak mówi Robert Chomicki, prezes Stowarzyszenia Rozwoju "Inspiracje", warsztaty dla dzieci cieszą się dużą popularnością (są nawet chętni czekający w kolejce na zwolnienie miejsc). - Widzimy, że jest duże zapotrzebowanie na takie wakacyjne działania w mieście - powiedział koordynator Strefy Kultury. - Zależy nam, żeby dzieci mogły nie tylko poznać nasze dziedzictwo, ale i też się nim pobawić.

"Słupska chusta" to jeden z 8 cykli imprez kulturalnych w centrum miasta dostępnych dla mieszkańców przez całe wakacje. Z propozycji stowarzyszenia mogą skorzystać melomani, miłośnicy historii, etnografii i prac ręcznych, a także całe rodziny. Koncerty i warsztaty odbywają się od początku lipca do końca sierpnia.

- Niemal każdego dnia wakacji coś się tutaj dzieje. Animujemy różne działania, żeby rozszerzyć ofertę kulturalną w tych miesiącach. Zależy nam, żeby mieszkańcy Słupska mogli z niej swobodnie korzystać, dlatego wstęp na nasze wydarzenia jest bezpłatny - wyjaśnia Robert Chomicki.

Na warsztaty dla rodzin (dotyczące np. tworzenia ogrodów w szklanych naczyniach) przychodzą rodzice z dziećmi. - Dorośli chętnie przyprowadzają do nas dzieci, ale też razem z nimi biorą udział w zajęciach. Cieszą się, że takie spotkania dostępne są po godzinach pracy. I że mogą razem zrobić coś, co potem zabiorą ze sobą do domu i co będzie im przypominać o tych warsztatach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama