Nowy numer 08/2020 Archiwum

Będzie operacja

Szczodrym gestem wykazał się jeden z darczyńców dla koszalińskiej nauczycielki, wymagającej pilnej operacji. Zadzwonił, zapytał o brakującą sumę i wpłacił brakujące… 100 tys. złotych.

W minioną sobotę na boisku Szkoły Katolickiej w Koszalinie odbył się festyn charytatywny na rzecz nauczycielki Izabeli Karpy. Była to spontaniczna akcja środowiska rodziców jej uczniów, nauczycieli, znajomych i parafian z kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Podczas festynu udało się zebrać 23 tys. zł.

Choć to zbyt mała suma, by pokryć koszt operacji nauczycielki w niemieckiej klinice, który wynosi 120 tys. złotych, już dziś wiadomo, że operacja się odbędzie.

Pani Iza w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" potwierdziła, że potrzebną sumę udało jej się zdobyć tuż przed festynem, dzięki jednemu z anonimowych ofiarodawców, który wpłacił na jej konto 100 tys. złotych. Beneficjentka nie może się nadziwić, jak wiele osób zaangażowało siły, czas i pieniądze, żeby jej pomóc. - Jestem wszystkim bardzo wdzięczna - powiedziała wzruszona.

Data operacji w niemieckiej klinice w Hanowerze została już wyznaczona. Odbędzie się 14 sierpnia.

To jednak nie koniec zbiórki na rzecz pani Izy, podopiecznej Fundacji "Pokoloruj Świat". Planowane są inne akcje, w tym koncerty w Filharmonii Koszalińskiej. Jak potwierdza pani Iza, zebrane pieniądze zostaną przekazane na jej dalsze leczenie i rehabilitację. Nadwyżka funduszy wpłynie na konto innych podopiecznych fundacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama