Nowy numer 39/2020 Archiwum

Deszcz na dobry start

Katedralni ministranci zaraz po porannej Mszy św. zdjęli komże i wskoczyli na rowerowe siodełka. Do przejechania mają, bagatela, 1750 km!

Celem jest Tyraspol. W tym roku ekipa z Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego ruszyła do Mołdawii.

- Na wschodzie są jeszcze inni ludzie, otwarci, życzliwi. No i zostało mi jedno puste miejsce na mapie w tej stronie świata - ks. Mariusz Ambroziewicz wyjaśnia wybór kierunku podróży.

Czternastu kolarzy to przede wszystkim ministranci, którzy nie po raz pierwszy przemierzają ze swoim opiekunem Europę na rowerach.

- Jest też uczestnik, który nie był ministrantem, a jeździł ze mną. Wtedy miał 15 lat, dzisiaj ma 30. Zatęsknił za wyprawą, bo - jak sam mówi - po powrocie mu się wszystko podoba i za wszystko dziękuje - dodaje ze śmiechem ks. Mariusz.

Rowerowa wyprawa to szkoła pokory i dyscypliny. Tu nie ma miejsca na dyskusje czy marudzenie. Bywa, że w ciągu dnia trzeba przejechać nawet 200 km. Kolarzy z katedry nie deprymuje jednak ani wizja 11 dni pedałowania, ani kapryśna pogoda.

- Ksiądz proboszcz, błogosławiąc nas na drogę, przepowiedział nam ten deszcz, mówiąc że to rozwinięcie pokropienia. Od razu lepiej się taką pogodę przyjmuje - zapewniają.

Rowerowa wyprawa to nie tylko turystyka. Rowerzyści codziennie modlą się na Mszy św., którą sprawują w podejmujących ich parafiach lub w plenerze.

- Modlimy się też na różańcu, jadąc w parach, ale przede wszystkim odkrywamy Pana Boga w Jego darach: pięknie przyrody, ludziach, których stawia na naszej drodze - mówi ks. Ambroziewicz.

W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabraknie też elementów historyczno-patriotycznych. We Lwowie uczestnicy wyprawy odwiedzą cmentarz Orląt, zajrzą też do Kamieńca Podolskiego i twierdzy Chocim.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama