Nowy numer 46/2019 Archiwum

11 białogardzian w potrzebie

O pomoc pogorzelcom, których żywioł pozbawił dachu nad głową, apeluje Caritas.

W nocy 21/22 lipca na poddaszu budynku przy ul. Miłej w Białogardzie wybuchł pożar. Mimo szybkiej i ofiarnej pracy pięciu zastępów straży pożarnej budynek spłonął niemal doszczętnie. Prawdopodobną przyczyną pożaru, jak oceniają strażacy, było zaprószenie ognia.

Budynek, w skład którego wchodziły prywatne nieubezpieczone mieszkania, nie nadaje się do zamieszkania. 11 osób straciło dach nad głową i dorobek życia. Wśród poszkodowanych było czworo dzieci. Obecnie pogorzelcy przebywają w hotelu Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O wsparcie poszkodowanych, parafian kościoła pw. św. Jadwigi w Białogardzie, apeluje ks. Eugeniusz Kaczor, proboszcz. W parafii uruchomiono sztab kryzysowy, wielu parafian jest gotowych wspomóc swoich sąsiadów.

O finansowe wsparcie pogorzelców prosi również diecezjalna Caritas. - Chcemy jak najszybciej dotrzeć z pomocą do osób, które zostały poszkodowane w pożarze domu w Białogardzie - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK. - Wiemy z doświadczenia, że w takiej sytuacji liczy się każdy dobry gest, zwłaszcza, że rodziny straciły cały dobytek.

Jak poinformował, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uruchomiła konto, na które można wpłacać pieniądze dla pogorzelców - PKO BP S.A. I/O Koszalin 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem "POGORZELCY BIAŁOGARD".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama