GN 42/2019 Archiwum

Chłodzić, by lepiej pomagać

Do ubogich trafią krótkoterminowe, lecz dobrze zachowane produkty - Caritas diecezji wzbogaciła się o samochód, który posłuży do dystrybucji żywności.

Caritas Polska wspólnie z siecią sklepów Biedronka przekazała diecezjalnej Caritas samochód-chłodnię marki Mercedes Sprinter. Ma on służyć do odbioru towaru ze sklepów Biedronka i jego dystrybucji wśród potrzebujących wsparcia podopiecznych Caritas.

- Dzięki temu możemy zachować właściwy proces odbioru towarów, wymagających warunków chłodniczych - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK.

Sieć Biedronka współpracuje z Caritas Polska, przekazując jej oddziałom żywność z krótkim terminem ważności, lecz nadal przydatną do spożycia. W naszej diecezji Caritas odbiera towary od 20 sklepów, są plany, by tę listę rozszerzyć. - Jako Caritas mamy narzędzie do tego, by dobrze dystrybuować żywność wśród ludzi ubogich - przekonuje ks. Roda. - Nasi wolontariusze są zorientowani w swoich środowiskach i docierają do osób, które rzeczywiście wymagają troski o podstawowe potrzeby, przy czym, co warto podkreślić, nie tylko do parafian, ale i osób spoza parafii czy takich, które nie chodzą do kościoła.

Prócz odbiorców indywidualnych, będących pod opieką parafialnych Zespołów Caritas, odbiorcami żywności z Biedronek są też placówki Caritas i współpracujące z nią: Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe dla Kobiet, świetlice środowiskowe, Dom Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama