Nowy numer 42/2019 Archiwum

Plaże dla wszystkich

Kilka kilometrów przemaszerowane brzegiem Bałtyku może stać się czymś więcej niż tylko popołudniowym spacerem. To okazja do zwrócenia uwagi, że nie wszyscy mogą korzystać z uroków nadmorskich terenów.

– My, sprawni, zwykle nie uświadamiamy sobie nawet, jak wiele barier kryje się dookoła nas. Weźmy pod uwagę choćby to, że na wiele plaż nie da się wjechać wózkiem inwalidzkim – mówi Agnieszka Szeląg, wyciągając z torby plik ulotek z hasłem: „Ustaw czułość na morze zmian”. Rozdaje je napotkanym osobom na plaży między Gąskami a Sarbinowem, zapraszając, by przyłączyły się do spaceru. A także do projektu „440 km po zmianę”.

Uczestniczki projektu wędrują co roku wzdłuż polskiego wybrzeża, aby zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Każdego roku, także dzięki współpracy sponsorskiej, udaje się kupić nowy wózek dla kogoś potrzebującego. Marsz to również dobra okazja do prelekcji i spotkań, także z lokalnymi samorządami.

W projekt może się zaangażować każdy, dokładając swoje kilometry i opowiadając o przedsięwzięciu. Agnieszka na co dzień pracuje z niepełnosprawną młodzieżą. – Dla wielu niepełnosprawnych plaże są po prostu niedostępne. To nie tylko kwestia przystosowanych dla wózków zejść, ale chociażby prozaiczna sprawa toalet czy przebieralni dla niepełnosprawnych, których próżno szukać – dodaje i zaprasza do przyłączenia się do akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL