GN 20/2019 Archiwum

Oświadczenie rodziny dzieci, które utonęły w Bałtyku

Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży - czytamy w oświadczeniu.

14 sierpnia morze zabrało Kacpra, Kamila i Zuzannę. Publikujemy tekst oświadczenia wydanego przez rodzinę dzieci, które utonęły w Bałtyku w Darłówku:

"W imieniu rodziców tragicznie zmarłych dzieci, wobec licznych ataków w ich kierunku oświadczamy, że rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice.

W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie. Oboje rodzice zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Ponieważ w sprawie media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci i wydały go jeszcze przed formalnym wszczęciem postępowania przez prokuraturę, wobec licznych wątpliwości w sprawie oznakowania kąpieliska i działań ratunkowych, rodzice zmuszeni są, mimo ogromnej żałoby, pytać prokuratora czy na plaży rzeczywiście wszystko przebiegało zgodnie ze sztuką oraz czy sposób oznaczenia kąpieliska był prawidłowy, czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii i podjęto prawidłowo wszystkie działania ratunkowe.

Apelujemy o uszanowanie godności rodziców tragicznie zmarłych dzieci, a także ich prawa do ustalenia prawdy w sprawie tragicznych zdarzeń. Rodzice chcieliby również podziękować wszystkim, którzy wspierają ich w tym trudnym czasie zarówno przy próbie odnalezienia dzieci, jak również teraz, przy próbie wyjaśniania okoliczności zdarzenia."

Pogrążeni w żałobie i bólu:

Henryka i Jan – babcia i dziadek Zuzi, Kamila i Kacpra

Dominik i Kinga – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Karol i Katarzyna – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Hanna i Joanna – ciocie Zuzi, Kamila i Kacpra

Jadwiga i Bartosz – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Joanna i Michał – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Marta i Dariusz – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Urszula i Sławomir – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Karolina i Daniel – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Bożena i Marcin – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Małgorzata i Paweł – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

Renata i Adam – ciocia i wujek Zuzi, Kamila i Kacpra

« 1 »

Zobacz także

 • Zibi66
  23.08.2018 14:58
  O,jezu tos cala familia byla nad morzem dziadkowie,babcie,ciotki wujkowieno to pomylki nie moze nyc musiala wisiec biala flaga
  doceń 6
 • Matka
  24.08.2018 08:55
  Straszna tragedia. Ale na wielu stronach piszę że matka tych dzieci była sama. Mało tego nawet na YouTube jest że matka pobiegła po ratownika sama? A tu w oświadczeniu piszą że ojciec pilnował dzieci a ona była gdzie indziej z młodszym synem. To jest słowo przeciwko słowo. Nie ma co się dziwić wypowiadajcym bo wszędzie piszą co innego. W wiadomościach na YouTube mówili że była czerwona flaga tutaj twierdzą że nie było.. To proszę mi powiedzieć czemu tak rozsądni i odpowiedzialni rodzice nie poszli na plażę strzeżona gdzie był ratownik.? Tylko teraz próbują odrzucić od siebie nieumylsne zachowanie
  doceń 14
 • marcelka
  26.08.2018 10:57
  Zastanawiam się czy nie za dużo w tych komentarzach ocen rodziców czy też ratowników. Nikt nie chciał żeby dzieci utonęły. Współczuję rodzicom którzy nie dość że muszą poradzić sobie ze strata dzieci to jeszcze z atakami mediów i komentujących. Ratownikom też nie zazdroszczę bo im też się za to obrywa. Proponuję poczekać na wyniki śledztwa i wtedy dopiero stwierdzać kto jest winny a kto nie. Sami zainteresowani i tak już mają ciężko, odrobiny miłosierdzia potrzeba.
  doceń 7
 • fefef
  27.08.2018 12:23
  straszne NIESZCZĘŚCIE - NIE MOŻNA SOBIE TEGO NAWET WYOBRAZIĆ ....
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL