Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ile dobrego? Tyle!

O tym, jak wielkim dobrem obdarowuje nas Bóg, przekonują muzycy z diecezjalnej diakonii muzycznej. A robią to śpiewająco - na najnowszym krążku "Tyle dobrego".

"Tyle dobrego" jest kontynuacją debiutanckiej płyty zespołu, wydanej w 2013 roku jako schola Redenti. Przez lata zespół poszerzał skład, dojrzewał i rozwijał się muzycznie, towarzysząc - już jako diecezjalna diakonia muzyczna "Tyle dobrego" - uczestnikom wielu wydarzeń religijnych, zwłaszcza adresowanych do młodzieży, jak Spotkania Młodych w Skrzatuszu, czuwania młodzieżowe czy pielgrzymki.

Po 10 latach istnienia diakonia weszła do studia, by nagrać płytę, która odda muzycznie to, w jaki sposób jej członkowie przeżywają wiarę w Jezusa Chrystusa.

- To utwory, którymi chcemy opowiedzieć o tym, czym żyjemy jako chrześcijanie i co chcemy głosić innym - zapowiada wydawnictwo ks. Arkadiusz Oslislok, kierownik muzyczny diakonii.

Na krążku "Tyle dobrego" każdy może znaleźć coś dla siebie. - Płyta jest efektem lat pracy z różnymi muzykami i grupami muzycznymi, podczas różnych wydarzeń muzycznych. To próba podsumowania tego dorobku - dodaje.

Wśród 16 utworów pojawiają się zarówno piosenki porywające do modlitwy, jak i covery z musicali. Repertuar zaskoczył pierwszych słuchaczy, ponieważ nie brakuje w nim piosenek z debiutanckiej płyty, które trącą myszką, ale - dzięki nowej aranżacji - wciąż wpadają w ucho i serce.

- Nagraliśmy piosenki wyjęte z szuflady, trochę leciwe. To utwory, które przypominają stare czasy: pielgrzymki, spotkania oazowe - mówi ks. Oslislok o takich utworach jak "Miłość po błocie chodzi" czy "Chrystus Pan, Boży Syn".

Utwory z płyty "Tyle dobrego" będzie można usłyszeć podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu, które odbędzie się 15 września (zespołowi towarzyszyć będzie muzyk Poldek Twardowski) oraz nazajutrz podczas Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza.

Poza tym krążek dostępny będzie podczas kolejnych wydarzeń, które będzie oprawiać muzycznie diakonia "Tyle dobrego", a także w parafiach, które zechcą zamówić płytę u wydawcy.

Osoby które chciałyby zakupić płytę drogą internetową, mogą skontaktować z ks. Oslislokiem, proboszczem parafii w Ustroniu Morskim pisząc na adres e-mail: alwaro2@tlen.pl.

Cena płyty wynosi 25 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy