Nowy numer 14/2020 Archiwum

"Gość" ma 95 lat

"Gość Niedzielny" obchodzi 95-lecie istnienia. Uroczystościom w Warszawie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W Warszawie odbywa się jubileusz tygodnika „Gość Niedzielny”.

Pierwszego dnia obchodów uroczystej Mszy św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, koncelebrowali zaś kierownicy diecezjalnych oddziałów "Gościa Niedzielnego" z całej Polski oraz metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który wygłosił kazanie. Przekonywał w nim, by tygodnik był heroldem i świadkiem radosnej prawdy, dobrej nowiny i miłości Boga.

W uroczystościach udział bierze udział ponad 150 redaktorów i pracowników Wydawnictwa Kurii Metropolitalnej i tygodnika "Gość Niedzielny", w tym "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

Jubileusz to czas podsumowań, a przede wszystkim dziękczynienia, także za dotychczasowych pracowników "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego" oraz naszych czytelników. W ich intencji jubileuszową Eucharystię sprawował obecny przy ołtarzu bazyliki ks. Wojciech Parfianowicz, kierownik oddziału.

Na zakończenie uroczystości w archikatedrze warszawskiej pracownicy tygodnika złożyli kwiaty na znajdującym się w kaplicy św. Jana Chrzciciela sarkofagu czcigodnego sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, pomysłodawcy i założyciela "Gościa Niedzielnego".

Po Mszy św. odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama