Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bracia Miłosiernego Pana

15 września podczas Diecezjalnego Spotkania Młodzieży w Skrzatuszu bp Edward Dajczak uroczyście podpisał dokument inicjujący powstanie nowej wspólnoty.

4 mężczyzn już od kilku miesięcy stara się żyć radami ewangelicznymi pod dachem małego klasztoru na poddaszu w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego.

Swoje przygotowanie do życia zakonnego rozpoczęli 2 lutego br., w Dzień Ofiarowania Pańskiego. Wówczas trzech wolontariuszy - Krzysztof, Daniel i Adrian - oddało się uroczyście Jezusowi Miłosiernemu. Akt ten był początkiem Wspólnoty Miłosiernego Pana.

Wspólnota Miłosiernego Pana to miejsce, w którym mężczyźni pragną żyć w posłuszeństwie, czystości i ubóstwie, posługując ubogim i w prostocie głosząc nieskończone Miłosierdzie Boże. Za ich formację odpowiada ks. Radosław Siwiński, prezes stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Obecnie wspólnotę tworzą 4 osoby.

Przez kolejne miesiące bracia oczekiwali na aprobatę Kościoła, żyjąc już w pełni radami ewangelicznymi. Brali udział w licznych akcjach związanych z placówką, m.in. w Ewangelizacji Nadmorskiej czy Karawanie Bożego Miłosierdzia.

Za kilka tygodni bracia założą habity. Obłóczyny odbędą się 7 października w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Prócz męskich powołań do stanu zakonnego w Domu Miłosierdzia Bożego rodzą się również powołania żeńskie. W kwietniu, w niedzielę Dobrego Pasterza, w ukryciu oddała się na służbę Bogu Cecylia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast