Nowy numer 21/2024 Archiwum

Koszalinianie pobiegli, Caritas nakarmi

Setki koszalinian pobiegło charytatywnie. Dochód z biegu wesprze podopiecznych diecezjalnej Caritas.

Do uprawiania sportu w ramach czwartego już IV PKO Biegu Charytatywnego przekonał mieszkańców miasta jak zawsze szczytny cel. Koszalinianie, podobnie jak mieszkańcy innych 11 miast, stanęli 15 września na starcie, by biegając wokół stadionu na dystansie przynajmniej 400 m, wybiegać pieniądze, które PKO - organizator biegu - przeznaczy na rzecz potrzebujących wsparcia.

W tym roku środkami przekazanymi przez Fundację PKO Banku Polskiego dysponować będzie m.in. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jak informuje jej przedstawicielka Paulina Kaźmierczak, te pieniądze, a jest to 50 tys. złotych, przeznaczone będą na dożywianie dzieci z ubogich rodzin.

Toteż na starcie IV PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się na Stadionie Lekkoatletycznym Bałtyk w Koszalinie, nie mogło zabraknąć drużyny Caritas.

Reprezentowali ją ministranci z Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego, zdobywając 38. miejsce (i pokonując 37 okrążeń) na 75 drużyn.

Ks. Marcin Wolanin, diecezjalny duszpasterz sportu, który brał udział w dekoracji zwycięzców, zapoznał uczestników sportowego wydarzenia z działalnością Caritas Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

W Biegu Charytatywnym w Koszalinie wzięło udział łącznie prawie 400 osób. 5-osobowe drużyny mogły zmieniać swoich zawodników w ramach sztafety. Najlepsi koszalinianie wybiegali ponad 50 okrążeń. W klasyfikacji ogólnopolskiej Koszalin zajął 4. miejsce z wynikiem 2730 okrążeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy