Nowy numer 3/2021 Archiwum

Obudzić się do wiary

Pytaniami o sens życia, o to kim jestem i dokąd zmierzam rozpoczęły się w Białogardzie Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy.

Przez dziesięć kolejnych poniedziałków w kościele Mariackim wierni będą spotykać się wieczorami, żeby odnajdywać to, co się zgubiło i budzić to, co uśpione.

– To rekolekcje, które mają odświeżyć relację z Panem Bogiem. Są skierowane do każdego: do uczestnika niedzielnych Eucharystii, który wpadł w rutynę i czuje, że usycha; do tych, którzy nie bardzo wiedzą, po co przychodzić do kościoła; do tych, którzy się pogubili – wyjaśnia ks. Tomasz Zabielski, opiekun wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, działającej przy białogardzkiej parafii Narodzenia NMP.

– Każde spotkanie wiąże się z tematyczną katechezą i wynikającą z niej modlitwą: od spowiedzi generalnej po uznanie Jezusa za Pana życia i radosne uwielbienie – dodaje.

Celem REO jest pomoc ludziom w zwróceniu się życiem i sercem ku Jezusowi, czyli doprowadzenie ich do przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz otrzymania od Niego mocy i darów Ducha Świętego. Istotą spotkań jest głoszenie podstawowego kerygmatu: o Bogu, który kocha, i o Jezusie Chrystusie, który przyszedł po to, żeby objawić miłość i dać nam nowe życie.

Jak przyznaje Teresa Reszeter, to swoiste misje parafialne, które organizują sami parafianie.

– Chcemy dzielić się tym, co sami otrzymaliśmy – mówi liderka wspólnoty Dzieci Boże.

– Kiedy dwa lata temu zorganizowaliśmy po raz pierwszy REO, zobaczyliśmy, jakie owoce przynoszą takie rekolekcje ożywiające wiarę. Przychodziło na nie sporo osób, także młodych i – co ciekawe – pojawiali się również panowie. Blisko połowa została we wspólnocie – dodaje.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy potrwają w Białogardzie przez 10 tygodni (do 5 listopada). Spotkania odbywają się w każdy kolejny poniedziałek. Początek o godz. 18.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama