Nowy numer 21/2024 Archiwum

Czy twój sąsiad jest syty?

Trwa akcja Caritas "Kromka chleba dla sąsiada". Można się do niej przyłączyć do końca tygodnia – w parafii lub podczas zakupów.

Niekiedy łatwiej wrzucić parę złotych anonimowemu żebrakowi niż zauważyć sąsiada, który potrzebuje wsparcia. Caritas zachęca, by pieniędzmi lub produktami, używanymi na co dzień przez każdego w kuchni, wesprzeć osoby z najbliższego otoczenia.

– Zachęcamy diecezjan, by przyłączyli się do naszej akcji – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK. – Chcemy uwrażliwić ludzi na obecność obok nich osób biednych, szczególnie tych, którzy są najbliżej, mieszkają po sąsiedzku.

Jedną z form pomocy ubogim z najbliższego otoczenia jest przekazanie produktów żywnościowych wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, mających dobre rozeznanie, kto w parafii takiego wsparcia potrzebuje.

Można to zrobić, przekazując parafialnym Zespołom Caritas (lub centrali w Koszalinie) artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe do przechowywania (takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze).

Do akcji można przyłączyć się także robiąc w dniach 21 i 22 września zakupy w jednym ze sklepów sieci Biedronka, współpracujących z diecezjalną Caritas. Lista takich sklepów dostępna jest na stronie www.koszalin.caritas.pl.

Działania na rzecz samotnych i ubogich seniorów można również wesprzeć wysyłając sms o treści KROMKA pod nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub wpłacić datek na konto Caritas: 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem KROMKA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy