Nowy numer 2/2021 Archiwum

Po męsku o pieniądzach

Po wakacyjnej przerwie na Górę Polanowską wracają panowie, żeby rozmawiać o ważnych dla mężczyzn sprawach. Tematem wrześniowego spotkania będą pieniądze w życiu chrześcijanina.

Pieniądze są dobre, to miłość do pieniędzy jest zła – przekonuje Adam Duszyński, który będzie gościem spotkania.

Członek Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska z Żukowa będzie tłumaczyć, jak korzystać z pieniędzy, by były one użytecznym narzędziem, a nie celem samym w sobie. Jego zdaniem za mało uwagi poświęcamy w Kościele pieniądzom, uważając je za wstydliwy temat. Tymczasem Pismo Święte wiele razy wyraźnie mówi o tym, że Bóg wie, jak ważna jest dla człowieka kwestia finansów.

– Na 38 przypowieści 16 mówi o pieniądzach lub innych dobrach. Jezus wielokrotnie odnosi się do bogactwa i ubóstwa, zarządzania dobrami czy powinności płacenia podatków. Nie znosi też starotestamentalnej  dziesięciny – zauważa A. Duszyński.

Jak wyjaśnia, sam od lat oddaje dziesiątą część swoich dochodów i ma przekonanie, że nic na tym nie traci, a jedynie zyskuje. Bo dziesięcina to nie haracz płacony Panu Bogu, żeby On pobłogosławił ludzkim interesom. To uznanie, że wszystko, co posiada człowiek, tak naprawdę należy do Boga i że to On trzyma ster ludzkiego życia. Pan Adam będzie więc zachęcał do podjęcia konkretnego stylu życia.

– Nie da się Pana Boga przekupić. Ale można uwolnić serce z chciwości. Naszą powinnością jest naśladowanie Boga, także w hojności – zaprasza.

Męskie spotkanie na Górze Polanowskiej odbędzie się w czwartek 27 września. Początek o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama