Nowy numer 08/2020 Archiwum

Mali ogrodnicy dla koszalińskiego hospicjum

Wspieranie idei hospicyjnej? To proste! Potrafią to nawet przedszkolaki.

Można zacząć od posadzenia cebulek żonkili - znaku nadziei. Kiedy przetrwają w ziemi zimę, wiosną zaczynają się one budzić do życia, kwitnąc, przypominają o potrzebujących naszej pomocy.

Z tym wyzwaniem doskonale poradziły sobie dzieci z koszalińskiego Przedszkola nr 22. Razem z nauczycielką Anettą Ślusarz i przy fachowym wsparciu pana Andrzeja, przedszkolnego ogrodnika, mali koszalinianie posadzili pół setki cebulek żonkili.

Całe dzieło zwieńczyła tabliczka informująca, że na tym skrawku ziemi na wiosnę zakwitnie, razem z wiosennymi kwiatkami, Pole Nadziei.

- To nie tylko zabawa w ogrodników, ale także cenna lekcja, o tym jak ważne jest pomaganie. Dzieci obiecały opiekować się poletkiem do wiosny. A kiedy zakwitną żonkile będą je rozdawać ofiarodawcom wspierającym swoimi datkami podopiecznych hospicjum - podkreśla Teresa Krysztofiak, koordynator wolontariatu Hospicjum im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama