Nowy numer 38/2021 Archiwum

Twój telefon ostrzega: Uwaga! Wichura!

Alert RCB – taką wiadomość SMS znajdują na swoich komórkach mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego.

„Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Śledź informacje pogodowe" – tak brzmi SMS, którą odbierają mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego. To informacja od pilotażowego systemu ostrzegania przed zagrożeniami. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

RCB to skrót od Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. To instytucja, która obserwuje zmiany pogodowe i ostrzega mieszkańców o nadchodzących niebezpieczeństwach. Pełny komunikat dotyczący województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, a także więcej informacji o systemie można znaleźć na internetowej stronie internetowej RCB.

W naszym regionie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia.

Dzisiaj po południu i w nocy na północy Polski prognozowany jest bardzo silny wiatr. Najbardziej wiać będzie od godziny 16.00 w północnej części województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego (w porywach do 110 km na godz.). Na Zatoce Gdańskiej i Żuławach może dojść do lokalnych przekroczeń stanów alarmowych. IMGW szacuje, że tak silny wiatr będzie się utrzymywał do godzin porannych, 3 października (do około godz. 10.00).

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama