Nowy numer 37/2021 Archiwum

Młodzi w Duchu

Nie tylko o metrykę się rozchodzi, choć pomysł wyszedł właśnie od młodych. Zaczną w dzień, kiedy świat usłyszał o wyborze Polaka na Stolicę Piotrową.

– Wracaliśmy z diecezjalnego czuwania młodzieży w Skrzatuszu i po raz kolejny odezwały się głosy: „A czemu tylko raz w roku? A czy nie moglibyśmy się tak modlić razem częściej?”. To była mobilizacja, żeby stworzyć przestrzeń spotkania z Bogiem dla młodych z całego miasta – wyjaśnia ks. Piotr Kozłowski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Razem z pasterzem diecezji i zaproszonymi gośćmi będą się spotykać co miesiąc. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 października. Kolejne będą odbywać się każdego 16. dnia miesiąca. Wybór daty oczywiście nie jest przypadkowy.

- Koszaliński kościół Ducha Świętego to jedyna świątynia w diecezji, w której św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. Chcemy, żeby jego obecność nie sprowadzała się jedynie do portretu na ścianie świątyni i relikwii. Wierzymy, że jest wciąż wśród nas w świętych obcowaniu, choć dla współczesnego nastolatka to jednak postać odległa, nieznana, z którą nie ma związanych żadnych wspomnień – wyjaśnia ks. Kozłowski.

Kierunek kolejnych spotkań w Koszalinie wyznaczać będą hasła, które przyświecały spotkaniom Jana Pawła II z młodzieżą całego świata. Punktem wyjścia pierwszego, październikowego spotkania, które poprowadzi bp Edward Dajczak, będzie wezwanie: „Nie lękajcie się!”.

Początek o 19.30 w koszalińskim kościele pw. Ducha Świętego. Zakończenie o godz. 21 Apelem Jasnogórskim.

- Serdecznie zachęcamy wszystkich młodych i tu nie chodzi o wiek, ale przede wszystkim o młodość ducha. Jeśli czujesz się młody duchem, to czekamy na ciebie na spotkaniu Młodzi w Duchu – zaprasza ks. Kozłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama