Nowy numer 42/2018 Archiwum

Odwagi, Duch wam pomoże!

− Wychodźcie z zakrystii, idźcie na chodniki, gdzie są teraz ludzie! Tańczcie! Módlcie się! Możemy mówić: „Jaka szkoda, że kościół pustoszeje”. A powinniśmy pytać, co zrobić, żeby zanieść ludziom Jezusa – przekonywał w Szczecinku o. Antonello Cadeddu.

Młoda kobieta od kilkunastu minut trwa w głębokim skłonie na środku kościoła. Włoski charyzmatyk, posługujący na co dzień w slumsach São Paulo, tłumaczy biblijną scenę: Jezus uzdrawia kobietę, która nie może się wyprostować. – Ile razy Magda była odrzucona. Uważała, że mężczyźni chcą ją tylko wykorzystać. I zamykała się. Coraz bardziej. I pochylała się, jeszcze niżej. W szkole mówili: „Zobacz, jaka jesteś brzydka”. A ona pochylała się coraz bardziej. Czuła się opuszczona. Odrzucona przez ojca, który zawsze mówił do niej: „Nie jesteś nic warta, jesteś dla nas ciężarem, nie umiesz nic robić” – głos o. Antonello to wznosi się, to opada niemal do szeptu. Niektórzy w słowach rekolekcjonisty rozpoznają swoją historię, w niektórych oczach pojawiają się łzy. Kościół Miłosierdzia Bożego jest zapełniony do ostatniego miejsca.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy