Nowy numer 14/2020 Archiwum

Kard. Müller: Jesteśmy ogrodnikami świata

Były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary 15 października przewodniczył, na rozpoczęcie międzynarodowego seminarium dotyczącego środowiska naturalnego, Mszy św. w kościele w Tucznie.

Wydarzenie, w którym wzięli udział naukowcy z różnych krajów świata, odbyło się w ramach tzw. Społecznego Pre-Cop24 „Polska droga do czystego środowiska”. Jest to seria inicjatyw przygotowujących do zaplanowanego na grudzień w Katowicach 24. Światowego Szczytu Klimatycznego ONZ (Cop24). Gospodarzem spotkania był Jan Szyszko, były minister środowiska.

– Środowisko naturalne nie jest jakimś muzeum, w którym jesteśmy eksponatami. Bóg nie stworzył też świata jako chaosu. Stworzył go jako ogród, a nas umieścił w nim jako ogrodników. Jesteśmy ogrodnikami, którzy mają o ten ogród dbać – powiedział kardynał.

– Nie jesteśmy tylko najbardziej rozwiniętymi zwierzętami. Jesteśmy osobami, które mają możliwość relacji z Bogiem. Jesteśmy bowiem stworzeni na obraz Stwórcy, a to rodzi naszą odpowiedzialność za stworzenie. Mamy się o nie troszczyć, a nie tylko wykorzystywać je. Czekamy na życie wieczne, ale jesteśmy odpowiedzialni także za ten świat, bo jest on miejscem naszego życia, rozwijania talentów, także zmagań – mówił purpurat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama